רטיבות בקיר - מה עושים?

 
 
בעיה של רטיבות בקיר היא ללא ספק בעיה נפוצה שניתן למצוא במבנים רבים. רטיבות נפוצה לרוב בחללי אמבטיות ובמטבחים, באזורים עתירי לחות ואדי מים שמתאדים היישר לקירות וזה מה שמייצר את הרטיבות והיווצרות העובש.

ניתן לזהות את הרטיבות בקיר כשנבחין בבליטות, שהם מעין בועות שיוצאות מהקיר. גם את העובש, שהוא תוצר של רטיבות ויש לו צבע שחור או ירוק, נוכל לזהות יחסית בקלות על הקיר. כמו כן, רטיבות בקיר מייצרת פטרייה שאותה נוכל בעיקר להריח, יש לה ריח חריף של טחב שהוא מורגש מיד והוא לא נעים. כמו כן, קיר שמתקלף הוא גם סימן של רטיבות. אז אם נתקלתם בכל התסמינים הללו או אחד מהם, וודאי תרצו לדעת מה עושים ואיך ניתן להימנע מרטיבות בקיר? והאם צבע הוא הפתרון?

 
 

תופעת הרטיבות בקיר

 
 
 
 
 
רטיבות בקיר היא למעשה נזק פנימי שנגרם לקיר ויש לו מגוון סיבות, כגון: ליקויים באטימות של הקיר או צנרת עם בעיית דליפה, מים שחודרים דרך הגג או דרך שיפועים במרפסת, מים שמצליחים לחדור בין החלונות וגם מבין אדניות הצמחים. במידה ולא מטפלים ברטיבות בקיר בזמן, היא עשויה לגרום לנזק בלתי הפיך לקיר וגם לפגוע משמעותית בכל המבנה הפנימי ולהגיע עד ליסודותיו של כל המבנה.

 
 
 
עובש בתקרה
 
 
 
 
 
 
 

תהליך של עיבוי מים הוא תופעה נפוצה לרבות בחללים שיש בהם נגישות למים, צנרת ובישול - אדים של מים חמים שבאים במגע עם הקיר הקר הופכים לרטיבות שנוגעת בקירות והרטיבות הזו יוצרת עם הזמן עובש ופטרייה על קיר. במצב של רטיבות, דבר ראשון מומלץ להזמין איש מקצוע, הוא יכול לזהות בדיוק את סוג הרטיבות וממה היא נגרמת ולמגר את הבעיה. חשוב לזכור ששכבת צבע על הקיר לא תפתור לכם את הבעיה, להפך, היא עשויה רק להחמיר את המצב.
 

 
רטיבות בקיר? עובש בתקרה? חייגו עכשיו!

 
 

להיפטר לבד מהרטיבות אחת ולתמיד

 
במידה ובכל זאת תרצו לנסות לפטור את הבעיה לבד ללא איש מקצוע יש לפעול בצורה מקצועית עם כל החומרי גלם והכלים המיועדים לעבודה זו. לשם כך, אתם זקוקים להכין מראש את כל המצרכים עבור זה. צריך לדאוג למרית (שפכטל), חומר חיטוי, סמרטוטים וכמו כן חומר יסוד למריחה, חומר מגן מעובש, דליים, מברשות וצבע חדש שתבחרו שהוא יהיה הצבע הסופי של החלל. ראשית עליכם להסיר את כל הרטיבות מהקיר, את העובש והפטרייה וזאת עושים בקילוף של הקיר עם השפכטל, מוציאים כל עדות של רטיבות וקילופים עד שלא ניתן יותר לקלף, לאחר מכן מחטים בעזרת חומר חיטוי או אקונומיקה וסמרטוט. לוחצים על האזורים עם העובש ומחדירים את החומר חיטוי. נותנים לקיר להתייבש. מורחים צבע יסוד על הקיר וגם לזה נותנים להתייבש, לאחר מכן צובעים בצבע שבחרתם, כשמערבבים אותו עם חומר דוחה פטרייה ועובש. צובעים שכבה אחת וממתינים, לאחר מכן צובעים שכבה אחרונה.

 

אינסטלטור מומחה

 
הפתרון היעיל ביותר למצב של רטיבות בקיר הוא להסתייע באינסטלטור מומחה. אינסטלטור יגיע אליכם עם כל הכלים המקצועיים וידע לפתור כל בעיה סבוכה שיכולה להימצא גם תחת הבלטות והפרקט. אינסטלטור מומחה מחזיק במכשיר מיוחד שמאתר את מקור הנזילה המדויק, וכך בהיעדר שבירה או הוצאת מרצפות, הוא מסוגל להגיע נקודתית למקור הנזילה.

בכל בעיית נזילה בקיר פנו עוד היום לאינסטלטור עמרם שירותי אינסטלציה, עמרם מחזיק בידע נרחב וניסיון רב שנים, הוא ידע להגיע מהר לשורש הבעיה, הוא יטפל בה ולא רק בסימפטומים וייבש את הרטיבות בצורה הראויה ביותר.